Korzyści i zagrożenia związane z operacjami plastycznymi.

Operacje plastyczne to zarówno korzyści jak i zagrożenia. Jak wszyscy zastanawiasz się pewnie czy warto podejmować ryzyko i wydawać pieniądze na zabiegi estetyczne. Większość spośród osób, które zdecydowały się na podniesienie piersi, korektę nosa czy lifting twarzy jest naprawdę usatysfakcjonowana efektami jakie udało się dzięki nim osiągnąć. Chirurgiczna korekta niedoskonałości poprawiła również ich pewność siebie. Wielu z nich stwierdza, że po takim zabiegu poprawia się także ich zdrowie fizyczne bo zmiana wyglądu zmotywowała ich do bardziej aktywnego trybu życia.

 

Kiedy ostatnio zrobiłaś coś  dla siebie ? Jeśli nie pamiętasz, to być może teraz jest właściwy moment aby przemyśleć opcję wizyty w gabinecie chirurga estetycznego. To pierwszy krok by wyglądać i poczuć się lepiej.

A co z zagrożeniami ? Oczywiście każda ingerencja w ludzkie ciało wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak nie warto wyrabiać sobie zdania na podstawie opowieści grozy jakie czasami pojawiają się w mediach. Nie wszystko co można tam usłyszeć jest prawdą, także nie wszystko co najgorsze dzieje się z każdym pacjentem. Tak naprawdę najrozsądniej będzie rozpatrzyć korzyści i zagrożenia związane z konkretną operacją.

O jakich zagrożeniach mowa ? To zależy od zabiegu jaki ma być przeprowadzony. Zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem powolnego gojenia, wystąpienia krwawienia czy wdania się infekcji. Wiele zależy od zachowania pacjenta, od tego czy będzie przestrzegał zaleceń lekarza. Inne zagrożenia wiążą się z bezpośrednio zes tanem zdrowia konkretnego pacjenta np. jeśli jesteś cukrzykiem powinieneś zastanowić się dwa razy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto na własną rękę szukać informacji o zabiegu jakiemu zamierzamy się poddać a przede wszystkim trzeba o wszystkim rozmawiać z lekarzem. Im więcej wiesz tym bardziej świadoma będzie Twoja decyzja.

Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej twierdzą, że korzyści jednak zdecydowanie przeważają nad ryzykiem. Nieudane operacje to odosobnione przypadki – nie warto na ich podstawie wyrabiać sobie zdania o wszystkich zabiegach chirurgii plastycznej. Dlatego warto korzystać z sprawdzonych klinik. Poniżej przykładowa, ciesząca się dużym zaufaniem klinika chirurgii plastycznej – http://www.chplast.com.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.