Zmiana życia za pomocą zabiegu liposukcji

Powiększanie ust jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Powiększenie można uzyskać za pomocą chirurgicznych jak i nie chirurgicznych sposobów. Pacjentki, które chcą  powiększyć zbyt małe lub poprawić asymetryczne usta mogą wybierać pomiędzy różnego rodzaju wypełniaczami skórnymi a przeszczepem własnego tłuszczu.
Obecnie pomiędzy wielu dostępnymi najpopularniejszym wypełniaczem wykorzystywanym do modelowania ust jest Juvederm. Jest to substancja na bazie kwasu hialuronowego to dzięki niemu zwiększa się objętość w jego składzie jest również lidokaina – środek znieczulający. Lidokaina uśmierza ból odczuwany przez pacjentki polepszając w ten sposób warunki przeprowadzania zabiegów. Rezultaty użycia wypełniacza widoczne są w czasie kolejnych 5-ciu do 8-miu miesięcy, w pewnych przypadkach do 12 miesięcy po aplikacji.
Inną możliwością modelowania bądź powiększania ust przeszczepienie własnego tłuszczu. Tłuszcz pozyskiwany jest z innych obszarów ciała podczas zabiegu liposukcji. Tłuszcz oddzielany jest od płynów i kwasów tłuszczowych po czym można go użyć do modelowania kształtów ust. Cały proces wymaga oczywiście dużo więcej czasu w porównaniu z wypełniaczami, niemniej jednak rezultaty osiągnięte przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej pozostają zauważalne o wiele dłużej. Rezultaty opisywane są jako częściowo trwałe co oznacza, że pewna ilość wstrzykiwanego tłuszczu ulegnie z czasem reabsorpcji. Stabilny efekt uzyskuje się po kolejnym zabiegu, przeprowadzanym po upływie ok. 6 miesięcy od pierwszego przeszczepu. Zabieg polecamy wykonać w renomowanej klinice, np.
http://www.chplast.com.pl/zabiegi/liposukcja

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.